Napisane przez: dzwigiuslugidzwigowe | 07/12/2011

Bezpiecznie dźwigi i podnośniki, bezpieczne podnoszenie

Dźwigi towarowe i osobowe, podnośniki, to urządzenia z których korzystamy codziennie. Dźwigi w budynku mieszkalnym, w miejscu pracy czy w budynkach użyteczności publicznej są od dawna nieodzowną częścią nowoczesnego stylu życia. Nie każdy zdaje sobie sprawę, pamiętając zazwyczaj spektakularne sceny z filmów katastroficznych i sensacyjnych, że dźwigi są najbezpieczniejszym środkiem przemieszczania się. Bezpieczeństwo dźwigów, podnoszenia dźwigiem, nie sprowadza się tylko do przeprowadzenia kontroli technik zabezpieczeń poprzez uznane w świecie, wykraczające poza granice własnego kraju, niezależne jednostki kontrolne jak np. UDT TUV ADAC.

Organizacje, czy jednostki takie działają niezależnie od grup interesów i są zobowiązane do ścisłego przestrzegania zasady bezstronności. Technologiczne know-how, wykwalifikowani, zaangażowani specjaliści i dobrze elastyczna koncepcja przedsiębiorstwa powodują, że kwestia bezpieczeństwa dźwigu czy podnośnika jest oczywistością.
Szczególnie na europejskim rynku wewnętrznym jest to bardzo istotne, producenci użytkownicy ściśle współpracują z takimi organizacjami, bo stały rozwój techniki zapewniającej bezpieczeństwo wraz z zachowaniem wysokich standardów jakości są w Europie bardziej niż kiedykolwiek istotnym atutem w konkurencji rynkowej.

Dzięki obszernej i zróżnicowanej wiedzy specjalistycznej, gruntownemu wykształceniu i ustawicznym szkoleniom swoich ekspertów organizacje kontrolne pozostają na bieżąco z aktualnym stanem techniki. To bardzo ważne, bo muszą oni znajdować optymalne rozwiązania uwzględniając przy tym zagadnienia związane z przyszłością techniki dźwigowej.

Dowodem najwyższej kompetencji takiej organizacji, może być aktywna obecność w międzynarodowych gremiach takich jak CEN, ISO, NBL i CEOC. Uprawnienia do przeprowadzania badań różnego typu, nadzorowania produkcji i montażu obejmują grupy elementów bezpieczeństwa, takie jak:
Chwytacze
Elektryczne łączniki bezpieczeństwa
Hydrauliczne elementy bezpieczeństwa
Ograniczniki prędkości
Rygle drzwi przystankowych
Systemy monitorujące
Zderzaki nieliniowe oraz kompletne dźwigi
Dobrze, jeśli systemy zarządzania jakością (ISO itp.) w zakładach montażowych lub produkcyjnych są częścią składową, jako element skłaniający za przyjęciem danej oferty na świadczenie usług w zakresie techniki dźwigowej.
Priorytetem jest tu wiedza o najnowszym stanie techniki, osiągana dzięki ciągłemu dokształcaniu specjalistów. Organizacje te tworzą optymalne rozwiązania uwzględniające zagadnienia europejskiego ustawodawstwa, aspekty techniczne i ekonomiczne warunki realizacji, warto korzystać z ich usług, bo bezpieczeństwo i ekonomia, razem a nie osobno, powinny stanowić centrum filozofii przedsiębiorstwa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: