Napisane przez: dzwigiuslugidzwigowe | 15/03/2019

Budowa domu i co dalej

Budowa domu nie zaczyna się wraz z wbiciem pierwszej łopaty w grunt, bo znaczna część kluczowych decyzji podejmowana jest jeszcze przed rozpoczęciem robót. Inwestor musi znaleźć działkę, wybrać projekt, technologię budowy, źródła ciepła, rodzaje wentylacji, mnóstwo wyborów przed nim. Zadowolenie z efektu końcowego, czyli upragnionego domu, bardzo zależy od rozstrzygnięć podjętych na tym etapie.

Z  kolei po zakończonej budowie, czas na zagospodarowanie terenu wokół niego, pierwszym jest założenie ogrodu. Pytanie jak i jakie prace należy wykonać przy urządzaniu ogrodu tak aby po skończonej budowie domu, teren wokół nie „straszył”

Warto od razu zadbać o wydzielone miejsce na altanę ogrodową, do której przejdziemy po ładnym terasie wprost z domu. Przykładem może być jak zaprojektowano taki taras w Warszawie na przykładzie na zdjęciu.

Projektantki wyizolowały na tarasie dwie strefy: biesiadną oraz przeznaczoną część do relaksu. W pierwszej części zaprojektowano letnią jadalnię z dużym drewnianym stołem i barem, obok którym za ścianką działową wyłożoną kamieniem dekoracyjnym powstał zamykany na drewniane drzwiczki schowek na grill wraz drobnymi narzędziami. Natomiast blat baru został wyłożony drewnem dębowym. Taka część tarasu została zadaszona ładną pergolą w stylu włoskim, której drewniana konstrukcja została wypełniona przezroczystym tworzywem sztucznym, świetnie nadawał się tu pleksiglas. Gdy taras jest położony jest na widoku, niezbędna jest osłona przed deszczem i słońcem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: